Bezpłatna Szkoła Rodzenia


 1. Kto może bezpłatnie uczestniczych w zajęciach

 2. Bezpłatna szkoła rodzenia W Polsce każda kobieta ciężarna może być edukowana nieodpłatnie w zakresie przygotowania do aktywnego porodu, karmienia naturalnego oraz pielęgnacji noworodka. Za zajęcia płaci NFZ. Wystarczy wybrać położną środowiskowo-rodzinną i to ona ułoży z Wami właściwy plan edukacji (deklaracja wyboru w zakładce Przydatne Informacje).

  Plan będzie zawierał także miejsce spotkań oraz czas jaki jest przeznaczony na dany temat. Gabinet położnej środowiskowo-rodzinnej najczęściej mieści się w przychodni ale można również zapisać się do położnej mającej indywidualna praktykę taką jak moja.

 3. Kiedy się zapisać

 4. Zapisy do szkoły rodzenia Czas jaki jest przewidziany na bezpłatne spotkania edukacyjne to:

  • od 21 tygodnia ciąży do 31 tygodnia ciąży raz w tygodniu
  • od 32 tygodnia ciąży do terminu porodu dwa razy w tygodniu.

  Termin w jakim się zapiszecie zależy od Was ale trzeba pamiętać, że tematyka jest obszerna a ćwiczenia oddechowa i relaksacyjne przygotowujące do porodu należy powtarzać.

 5. Jak się przygotować do zajęć

 6. Konsultacje w czasie ciąży Dobrze gdy lekarz prowadzący Waszą ciążę wyrazi zgodę na aktywna formę edukacji. Zdarza się jednak, że ciąża jest zagrożona i wtedy plan obejmuje tylko zajęcia teoretyczne. Jeżeli przebieg Twojej ciąży wymaga leżenia nie rezygnuj z profesjonalnej edukacji. Możemy ustalić również dla Ciebie formę zajęć.

  Na spotkania przychodzimy ubrane w wygodny strój i przynosimy obuwie zmienne. Istnieje możliwość przebrania się na miejscu. Na miejscu dostępne są kartki do notowania i długopisy oraz materiały edukacyjne i próbki niektórych produktów.top

 Deklaracja wyboru położenej »


 Standart opieki okołoporodowej Ministerstwo Zdrowia »


 Waga chłopcy 0-6 miesiąca życia »


 Waga dziewczynki 0-6 miesiąca życia »

bottom